JUULI 2020
29.06

Täna on viimane tööpäev Viljandi haigla hoolekandekeskuse juhil Kaja Kogeril. Kaja on Viljandi haiglas töötanud alates 2004. aastast ning hoolekandekeskust (endise nimega õendus-hoolduskeskust) juhtinud suvest 2011.

Hoolekandekeskuse juhi lahkumine toimub juhatuse ja keskuse juhi vahelisel kokkuleppel. Seoses teenuste struktuuri muutumisega ning uute teenuste lisandumisega vaadati üle plaanid ja tulevikunägemused ning keskuse juht leidis, et teda ootavad ees uued ja teistsugused väljakutsed.

Viljandi haigla juhatuse esimees Priit Tampere tunnustas Kaja Kogerit väärtusliku panuse eest haigla teenuste arendamisel: "Kaja on hämmastava töövõimega inimene. Temaga koos oleme teinud olulisi ja suuri asju, mis on parandanud meie teenuste kvaliteeti. Üks olulisemaid tegusid oli hoolekandekeskuse ümarmaja, Eestis ainulaadse maja valmimine Jämejala pargis 2013. aasta alguses. Tänan Kajat selle suure panuse eest kogu Viljandi haigla nimel!".

Hoolekandekeskuse juhtimise andis Kaja Koger ajutiselt üle haigla sotsiaaltöö juhile Kairi Noolele, õige pea kuulutatakse välja konkurss hoolekandekeskusele uue juhi leidmiseks. 

JUUNI 2020
30.06

Hoolekandekeskuse külastamise kord alates 01.07.2020

-külastamine toimub kell 13-16.00 ja üksnes registreerimisel 434 2227 või 5770 2172
-külaliste arv on 1-2 inimest ja külastusaeg 30 minutit
-koos külastajaga on ringmaja elanikul lubatud minna parki jalutama
-külastada on võimalik iga päev ja väga oluline on kellaaegadest kinnipidamine!
Info: Erihoolduse osakond Jämejalal 435 4251, erihoolduse õepost haigla peahoones 435 2168. 
Hoolekande osakond haigla peahoones 435 2162, hoolekande osakond Jämejalas (ringmaja) 434 2229.


MAI 2020
18.05

Alates 18. maist tohib taas tuua pakke Jämejalal asuvasse hoolekandekeskuse ümarasse majja ja erihoolekande majja ning Viljandi haigla peahoone 8 B (ja ka 3B) korpuse hoolekandekeskuse elanikele. Pakke võetakse vastu tööpäeviti 11-14.00. Pakid desinfitseeritakse, soovitav on erinevad asjad pakendada eraldi plastkarpidesse või kilesse. Vastu ei võeta asju, mida desinfitseerida ei saa (sh riideid). Pakkide üleandmine keskuse töötajale toimub Jämejalal  hoolekandekeskuse või erihoolekande maja uksel, järgides 2 + 2 reeglit. Haigla peahoones võtab pakid vastu infolauas olev töötaja, kes aitab paki teie lähedaseni toimetada.

MÄRTS 2020
13.03

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtib Vabariigi Valitsuse otsusega haiglates ja sotsiaalhoolekandeasutustes KÜLASTUSKEELD.
 
Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida üksuse juhilt. Viirusnakkuste leviku tõkestamiseks palume oma klientidele pakke mitte tuua.
 
Teie mõistvale suhtumisele lootes
SA Viljandi Haigla

JUUNI 2019
19.06

President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus esmakordselt üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu sotsiaaltöö preemia. Preemia pälvis Viljandi haigla sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus. 

Keskuse juhi Rita Kerdmanni sõnul on tegu tööga, mis on enamjaolt nähtamatu, kuid ilma milleta ei saa öelda, et ühiskond on kõigi jaoks olemas. "Ei ole võimalik alahinnata seda vaimujõudu, mida vajab sõltlane selleks, et alustada raviga. Keskuses olnud klient saab siit teadmise, et ta on ühiskonna täieõiguslik liige, tema arvamus on oluline ning ta on austust väärt!" ütles Kerdmann. 

Keskuse juht Rita Kerdmann ütles, et see auhind annab kindlasti tervele meeskonnale motivatsiooni ning jõudu ja jaksu tegeleda selle keerulise, kuid väga huvitava tööga ning tänas kõiki oma töötajaid, kes teevd tööd südamega ning inimesest lähtuvalt.18.06

Viljandi maakonna uue haigla ja tervisekeskuse arhitektuurivõistluse võidutööga saab tutvuda haigla kohvikus

10. juunil sõlmiti Viljandi maakonna uue haigla ja tervisekeskuse projekteerimise leping ühispakkujaga DAGOpen OÜ, BAKPAK Architects ning PLANHO CONSULTORES S.L.P, kes võitis uue hoone arhitektuurikonkursi võistlustööga „ELU“.  

Ideekavandiga saab tuvuda Viljandi haigla kohvikus. 10.06

Tutvu riigipoolse soodustusega abivahendite soetamise võimalustega SIIN. 
 
 
MÄRTS 2019

1. märtsist nimetati õendus-hoolduskeskus hoolekandekeskuseks, seoses sellega, et alates 1. jaanuarist kuuluvad ambulatoorne ja statsionaarne õendusabi taasturavikliiniku koosseisu.
Hoolekandekeskuses saavad abi kõik püsiva tervisekahjustuse ja funktsionaalsete häiretega inimesed, kes vajavad pidevat või perioodilist hooldusteenust ja erihooldusteenust. 

Hoolekandekeskuse koosseisu kuuluvad sotsiaalhoolekande osakond ja erihoolduse osakond. Keskuse juht on Kaja Koger, telefon 435 4250, 5330 5340, e-post kaja.koger@vmh.ee.

Hooldusteenus on mõeldud isikule, kellel on terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevalt hooldusvajadus igapäevaeluks vajalike tegevuste elluviimisel või kelle iseseisev toimetulek kodustes tingimustes ei ole enam võimalik. 

Teenuse eesmärk on olla kliendikeskne ja toetada inimese igapäevast toimetulekut ööpäevaringse hooldusteenuse osutamisega.
Sotsiaalhoolekande osakond asub peahoones 8. korrusel B-korpuses kui ka Jämejalal ümaras majas. 
Sotsiaalhoolekande osakonna juhataja on Elena Erm, peahoone telefon 435 2169 ja Jämejalal 434 2226. 

Loe teenuse kohta lähemalt SIIT. 

Erihooldusteenuste eesmärk on inimese iseseisva toimetuleku arendamine ja tegevuse juhendamine.

Erihoolduse osakond asub peahoones 3. korrusel B- korpuses kui ka Jämejalal Pargi tee 14A hoones. 
Erihoolduse osakonna juhataja on Moonika Pukk, peahoone telefon 435 2165 ja Jämejalal 435 4254.

Loe teenuse kohta lähemalt SIIT. 
Vaata ka hoolekandekeskuse kodulehekülge: www.ohk.vmh.ee

Ambulatoorne ja statsionaarne õendusabi viidi taastusravikliiniku koosseisu, et teha veelgi tõhusamalt koostööd järelravis. 

Iseseisva statsionaarse õendusabi (endise nimega hooldusravi) on teenus patsiendile, kes on stabiilses seisundis ega vaja pidevat arstiabi. Õendusabi osakonda suunab arst saatekirjaga, kas eriarst aktiivravi järgselt ja/või perearst kodust või hooldusasutusest. 
Patsiente registreerib õendusabi osakonna juhataja Kadri Oras E-R 8-16 telefonil 434 2222, 5300 9789 või e-posti teel kadri.oras@vmh.ee. 

Loe teenuse kohta lähemalt SIIT. 

Koduõendus teenust pakume Viljandi linna ja osaliselt ka maakonna patsientidele, kes vajavad regulaarset õendusabi ja kelle tervislik seisund ei nõua haiglaravi.Teenusele suunab arst, kas perearst või eriarst peale aktiivravi ja saatekirjaga, millele märgitakse terviseprobleemid, vajalik ravi ja selle sagedus ning hinnatud abi vajadus. 
Koduõendusteenusele registreerib koordinaator Eneli Tulp E-R 8-16 telefonil 5346 7696 või e-posti teel koduode@vmh.ee

Loe teenuse kohta lähemalt SIIT. 


Seminar „DEMENTSUSEGA INIMESE TOETAMINE”

22. märts 2019

Viljandi  Linnagaleriis  (Tallinna 11/1, Viljandi Linnaraamatukogu III korruse saal)

Seminar  on mõeldud omavalitsuse esindajatele, sotsiaaltöötajatele, perearstidele, erinevate ühingute esindajatele, teenuse osutajatele, omastehooldajatele


Päevakava

14.00 – 14.15 Avasõnad - Ivi Normet MTÜ Elu dementsusega
14.15 – 14.45 Dementsuse diagnoosimine, psühhiaatri vaatenurk – psühhiaater dr. Katrin Kaarma Viljandi haigla ja Dementsuse Kompetentsikeskus
14.45 – 15.15 Tantsulise liikumise grupitreeningu tutvustamine – psühholoog Mari-Liis Mägi Viljandi haigla
15.15 – 15.45 KOVi poolsed teenused ja toetused – Livia Kask Viljandi Sotsiaalameti juhataja
15.45 – 16.15 Toetavad teenused SA Viljandi Haigla hoolekandekeskuse näitel – Kaja Koger ja Elena Erm
16.15 – 16.30 Arutelu koos kohvipausiga
16.30 – 18.00 Tugigrupp dementsusega inimeste lähedastele

Registreerimine kohapeal
ÜRITUS ON TASUTA!

Korraldajad:  SA Viljandi Haigla ja Dementsuse Kompetenstikeskus


Loe ka sisekliiniku ülemarst dr Katrin Põllu artiklit "Dementsus - kas vanema ea paratamatus?"

Tohter avab keerulise teema lihtsalt ja selgelt.
Loe siit: 
http://vmh.ee/dementsus-kas-vanema-ea-paratamatus/


VEEBRUAR 2019
11.02.2019
Alates tänasest, 11. märtsist on taas lubatud patsientide külastamine. 

Palume kinni pidada külastusaegadest: tööpäeviti kell 13-19, nädalavahetustel ja riiklikel pühadel kell 11-19) ning mitte külastada patsiente tõbisena.

JAANUAR 2019
29.01.2019

Teade
1. jaanuarist kuuluvad ambulatoorne ja statsionaarne õendusabi taastusravikliiniku alla.
Vaata infot ja kontakte siit: http://vmh.ee/koduoendus-4/


02.01.2019

Lp külastajad!

Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palume alates 1. jaanuarist 2019 patsiente mitte külastada. 

Piirang on vajalik kaitsmaks ravil/hooldusel viibivaid patsiente/kliente viirusnakkuste eest.

Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida vanemõelt/üksuse juhilt. Vajadusel saate osakonda jätta paki (patsiendi nimega). 

Mõistvale suhtumisele lootes
SA Viljandi Haigla


NOVEMBER 2018
27.10.2018

18. detsembril kell 14.00 esinevad õendus-hoolduskeskuse ringmaja saalis Lõõtsavägilased.

Lõõtsavägilased on 2013. aastal loodud eesti rahvamuusikaansambel.
Ansambli juhendaja on ansamblist Untsakad tuntud Margus Põldsepp.
2015. aastal võitis ansambel parima uustulnuka Etnokulbi ja sai Viljandimaa Kultuurkapitali aastapreemia.


OKTOOBER 2018
03.10.2018

Ülekutse uurimistöös osalemiseks

Lugupeetud patsiendi lähedane!

Olete palutud osalema uurimistöös "Iseseisva statsionaarse õendusabi osakonna viibinud patsientide lähedaste hinnangud õendusabi järjepidevusele". Uuringut viiakse läbi Lõuna-Eesti Haigla AS, Põlva Haigla AS, SA Pärnu Haigla, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi, Valga Haigla AS ja SA Viljandi Haigla iseseisva statsionaarse õendusabi üksustes, perioodil juuli – detsember 2018. Olete palutud osalema uurimistöös, kui Teie lähedane viibib antud perioodil õendusabi osakonnas.

Uurimistöös osalemine on vabatahtlik ning anonüümne. Teil on võimalus sellest soovi korral igal hetkel loobuda või katkestada selles osalemine. Saadud andmeid säilitatakse kõrvalistele isikutele ligipääsmatus kohas, need on kättesaadavad vaid käesoleva uurimistöö läbiviijale. Kogutud andmeid esitatakse üldistatult ning Teie vastused ei ole seostatavad Teie, patsiendi või haiglaga.

Uuringus osalemiseks palutakse Teid täita ankeet, mille väited puudutavad Teie lähedase iseseisva statsionaarse õendusabi osakonnas väljakirjutamist ja sellele järgnenud perioodi. Samuti küsitakse üldiseid demograafilisi andmeid. Ankeedi täitmine võtab aega keskmiselt 20 minutit ning seda saab täita paberil või veebis.

Paberkandjal ankeet edastatakse Teile Teie poolt öeldud aadressile ning sellele on lisatud margiga ja tagasisaatmise aadressiga ümbrik. Veebis ankeedi täitmise korral edastatakse ankeedi täitmiseks link Teile Teie poolt öeldud e-posti aadressile, kus saate ankeedi täita ning saata otse uurijale. Mõlemal juhul ankeedi täitmine on anonüümne.

Uurimistöö tulemustega saab tutvuda pärast magistritöö valmimist 2019 aastal. Teie soovi korral edastatakse Teile infot magistritöö valmimisest.

Uurimistöö läbiviimiseks on olemas luba haiglalt ja Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komiteelt. Uurimistöö läbiviija on valmis hea meelega vastama kõigile uurimistööd puudutavatele küsimustele.
 
Uurimistöös osalemiseks ja/või küsimuste korral palun võtta ühendust uurimistöö läbiviija Anastassia Org-iga telefonil 513 1520 või e-posti aadressil anastassia.org@gmail.com 

Tänan Teid koostöö ja panuse eest!


01.10.2018

Tähistasime täna rahvusvahelist eakate päeva
Päeva eesmärk on tõsta teadlikkust teemadel, mis mõjutavad eakate heaolu, näiteks vananemisega seotud terviseprobleemid ja eakate väärkohtlemine. See on ka päev tunnustamaks vanemate inimeste panust ühiskonda.
 
Rahvusvahelist eakate päeva (International Day of Older Persons) tähistatakse ÜRO Peaassamblee initsatiivil alates 1990. aastast.
 
Täna tähistasime ka meie õendusabi osakonnas oma armsate eakatega ning tegime kõik koos küpsisetorti ja vahvleid. 
JUUNI 2018

Head kliendid!

Viljandi haigla korraldab ümber sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuste koordinatsiooni.
Palume vabandust ennatliku info pärast teenuste lõpetamise kohta ning võimaliku infopuuduse üle ümberkorralduste perioodil.

Küsimuste korral pöörduge tel 435 2164.
***
Statsionaarne õendusabi (Pargi tee 8) on kollektiivpuhkusel 25. juuni kuni 6. august.
Patsiendid viibivad I korrusel. 

MAI 2018


14.05.2018

Kevadine liikumispäev 17. mail
Käsi püsti, kes veel ei ole talveunest virgunud, tunned väsimust või vajad üht sirutust. Kui sa tõstsid käe, tule kindlasti hommikuvõimlemisele, koodijahile ja vaatama Tanja tantsukooli laste esinemist kell 14.00 õendus-hoolduskeskuse maja ees. 
17. mail on haiglas liikumispäev, mis on suunatud nii patsientidele kui ka töötajatele. 
Sammude lugemise võistlus andis mõnusa liikumishoo juba sisse ning jätkame samal lainel, teeme ühe mõnusa hommikuvõimlemise, nii peahoones kui ka Jämejalal. 
Peahoones leiab aset ka QR-koodi jaht, kus on võimalus osaleda kahel päeval, nii 17. kui ka 18. mail. Koodid on maja eri paigus peidus ja need tuleb kaardi järgi üles leida ning koodides peituvatele küsimustele vastata.  Infoletist (riiedehoius) saab mõlemal päeval, just teile sobival ajal nii kaardi orienteerumiseks kui ka blanketi, kuhu õiged vastused märkida. 
Koodijahil osalenute vahel loosime välja 3 haigla kruusi. Loosis osalemiseks peavad olema 80% vastustest õiged. Loosimine toimub 24. mail. Võitjatega võetakse ühendust.   
Maike Tšetšin SA Viljandi Haigla kommunikatsioonispetsialist e-post maike.tsetsin@vmh.ee


MÄRTS 2018
03.04.2018

Patsientide külastamine on külastusaegadel taas lubatud

Alates 2. aprillist on Viljandi haiglas taas lubatud patsientide külastamine. 
Palume kinni pidada külastusaegadest: tööpäevadel kell 16.00–19.00, nädalavahetustel ja riiklikel pühadel kell 10.00–19.00 (õendus-hoolduskeskuses tööpäeviti kell 13.00–19.00, nädalavahetustel ja riiklikel pühadel kell 11.00–19.00) ning mitte külastada patsiente tõbisena.

VEEBRUAR 2018
02.02.2018

Alates 3. veebruarist palume haiglas viibivaid patsiente mitte külastada
Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palub SA Viljandi Haigla ravil viibivaid patsiente alates 3. veebruarist mitte külastada. 
Piirang on vajalik kaitsmaks haiglas ravil viibivaid patsiente viirusnakkuste eest.   Külastuse piiramise põhjuseks on viimasel ajal sagenenud gripi ja teiste viirusnakkuste esinemine elanikkonna hulgas ja haiglasse vastuvõetud patsientidel. Praegu on domineerimas B-gripi viirus, esineb ka A-grippi ja hingamisteedes infektsiooni põhjustavat RS-viirust.    “Levimas oleva B-gripi viiruse kahe alatüübi vastu tõenäoliselt paljudel inimestel immuunsust ei ole ning see põhjustabki laialdast levikut,” selgitas Viljandi haigla  infektsioonikontrolli arst Ruth Männik. “Kes vaktsineerisid end sel hooajal kasutusel olnud neljavalentse vaktsiiniga, on saanud kaitse nii nende tüvede kui ka kahe A-gripi tüve vastu,” lisas ta.
„Praegu on iga päevaga tõusuteel gripi ja selle tüsistustega haiglasse jõudvate patsientide arv. Gripitüsistusena tuleb ette eelkõige kopsupõletikku, kuid haigus võib tüsistuda ka lisanduva bakteriaalse põletikuga, mistõttu on muude haiguste tõttu ravil viibivate patsientide kaitsmine eriti oluline,“ selgitas dr Ruth Männik. „Eriliselt ettevaatlikud  peaksid olema  krooniliste südame- ja kopsuhaigustega ning immuunsust pärssivaid ravimeid saavad inimesed.“   Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt, vanemõelt või üksuse juhilt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda. 
Viirusnakkuste levimise perioodil nakatumisest hoidumiseks on soovitatav:• vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi, • pesta tihti käsi, sest nakatuda võib nii õhus levivate kui ka erinevatele pindadele (nt ukselingid, poeriiulid, arvutiklaviatuurid jne) langenud gripihaige hingamisteedest pärit piiskade kaudu.   Viirusnakkuste põdejatel:• koju jääda ja ennast terveks ravida, kuna haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab organismi ning haigestunu võib teisi nakatada (umbes seitse päeva, laste puhul kauem); • konsulteerida oma perearstiga, • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätiga katta, • vältida silmade puudutamist, • pesta tihti käsi.

01.02.2018
Palume 1. veebruarist mitte külastada Õendus-hoolduskeskuse kliente

Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palume alates 1. veebruarist patsiente mitte külastada. Piirang on vajalik kaitsmaks ravil/hooldusel viibivaid patsiente/kliente viirusnakkuste eest. Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida vanemõelt/üksuse juhilt. Vajadusel saate osakonda jätta paki patsiendi nimega. 

DETSEMBER 2017

Reedel, 1. detsembril toimus Jämejala kultuurimajas jõululaat, kus valiti kaunim jõulupuu. 

Osakonnad meisterdasid meeskondadena omanäolisi jõulupuid ning kõigil laadakülalistel oli võimalik jõulupuid hinnata. Võitjaks valiti kantselei meeskonna jõulupuu dr Kuusk, kes rõõmustab patsiente ja töötajaid peahoone aulas. Teisele kohale valiti sundravi osakonna plastpudelitest jõulupuu ning kolmandale kohale toitlustusteenistuse munarestidest meistriteos. 
VAATA GALERIID


MÄRTS 2017

3. märtsist on Viljandi haiglas taas lubatud patsientide/klientide külastamine. 
Palume kinni pidada külastusaegadest: tööpäeviti kell 13.00–19.00, nädalavahetustel ja riiklikel pühadel kell 11.00–19.00 ning mitte külastada patsiente/kliente tõbisena.

JAANUAR 2017

Palume alates 6. jaanuarist mitte külastada Viljandi haiglas ravil ja hooldusel viibivaid patsiente

Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palub SA Viljandi Haigla ravil ja hooldusel viibivaid patsiente alates 6. jaanuarist mitte külastada. 
Piirang on vajalik kaitsmaks haiglas ravil ja hooldusel viibivaid patsiente viirusnakkuste eest.  
Külastuse piiramise põhjuseks on viimasel ajal sagenenud A-gripi esinemine haiglasse vastuvõetud patsientidel. Samuti esineb noroviirust (viiruslik soolenakkus), mille eest sulgesime sisekliiniku uksed 12. detsembril, ning ülemiste hingamisteede viirusnakkuste levik on järjest suurenenud.  
Selle aasta esimestel päevadel on Viljandi haiglas A-gripp diagnoositud juba kolmel hospitaliseeritul. Gripiviiruste puhul on suur tüsistuste oht: kopsu jm põletikena ning haigus võib tüsistuda ka lisanduva bakternakkusega, mistõttu on muude haiguste tõttu ravil viibivate patsientide kaitsmine eriti oluline. 
Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt või vanemõelt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda.   
Terviseamet soovitab viirusnakkuste levimise perioodil nakatumisest hoidumiseks:
• vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi, • pesta tihti käsi, • haigega lähikontaktis olles katta nina ja suu marlimaskiga.    
Viirusnakkuste põdejatel: • koju jääda ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva – haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab ka organismi; • köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätiga katta; • vältida silmade puudutamist; • pesta tihti käsi.
www.terviseamet.ee
***

DETSEMBER 2016


20. detsembril kell 13.30 toovad jõululist meeleolu väikesed päkapikud ehk Valli laululapsed, juhendaja Valli Pang. Kontsert toimub ümarmaja esimese korruse saalis. ***

NOVEMBER 2016

Reedel 18. novembril kell 10.30 leiab Õendus-hoolduskeskuse ümarmaja esimesel korrusel aset kontsert, millel esinevad Karlssoni lasteaia lapsed ja saksofonisolist Maria.

***

Olete oodatud rändnäituse "Lähme külla" avamisele selle teises peatuspaigas Viljandi haigla Õendus-hoolduskeskuse ümarhoones 11. novembril kell 13.00.

Näitus Viljandis avatakse mardipäeva traditsioonidega, soovituslikult võivad kõik külalised avamisele tulla martideks maskeerituna. Laulurõõmu toob avamispeole MTÜ Looja.
Septembris Keilast alguse saanud rändnäituselt võetakse kaasa Tallinna Diakooniahaigla hoolealuste maalid ja Keila hooldekodu elanike käsitööd. Rändnäitus "Lähme külla!" teeb ringkäiku asutustesse, kes igapäevaselt hoolitsevad dementsussündroomiga inimeste eest. Kui dementsusega inimesel on jõukohast tegevust, ei tunne ta end üksikuna, mahajäetuna, vaid vajalikuna ja tal on hea olla. Rändnäitusega võetakse kaasa dementsusega inimeste tööd ja tegemised.  Igal asutusel on võimalus ühineda ja kaasa tulla. 
Näitus jääb Viljandi haigla Õendus-hoolduskeskusesse aasta lõpuni.           
***
MAI 2016

Tänasest, 4. maist lõpetati Viljandi haiglas viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu kehtestatud ja pikendatud külastuskeelu periood.
Palume lähedasi külastades kinni pidada külastusaegadest, mis on tööpäeviti kell 13.00–19.00, nädalavahetusel ja pühadeajal kell 11.00–19.00, teistel aegadel kokkuleppel.
Palume külastades arvestada ka teiste klientide heaoluga, st et külastajaid ei oleks korraga liiga palju ning külastusaeg ei veniks liialt pikaks. 
APRILL 2016


Aktiivse viirusteperioodi kestmise ning elanikkonna haigestumise kõrge protsendi tõttu jääb külastuskeeld jätkuvalt kehtima. Keelu põhjendatust vaadatakse üle iganädalaselt. 
MÄRTS 2016


11. märtsist hakkab Viljandi haiglas taas kehtima ravil viibivate patsientide külastamise keeld.   Kuigi vahepealne olukord näitas leevendumise märke ning külastamise piiramine näis seetõttu ehk liialt karmina, siis sel nädalal on mitmel haiglasse pöördunud patsiendil diagnoositud A-gripp ning ka teiste viirustega ravile pöördunute hulk on taas suurenenud. 
Piirang on vajalik kaitsmaks haiglas ravil viibivaid patsiente viirusnakkuste eest. Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda. 
Mõistvale suhtumisele lootes  SA Viljandi Haigla 
***

Alates neljapäevast, 3. märtsist jääb Viljandi haiglas viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu kehtestatud külastuskeeld kehtima vaid sünnitusabi ja günekoloogia osakonnas.  

JAANUAR 2016


Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palub SA Viljandi Haigla ravil viibivaid patsiente alates 27. jaanuarist mitte külastada. Piirang on vajalik, kaitsmaks haiglas ravil viibivaid patsiente.   
Külastuse piiramise põhjuseks on viimasel ajal sagenenud gripi ja teiste viirusnakkuste esinemine elanikkonna hulgas ja haiglasse vastuvõetud patsientidel.  Praeguseks on B-gripp diagnoositud neljal haiglaravil olnud patsiendil ja A-grippi haigestumine on sagenenud nii kõigis maakondades kui lähi-naaberriigis Lätis.     
„Gripiviiruste puhul on suur tüsistuste oht kopsu- jm põletikena ning haigus võib tüsistuda ka lisanduva bakternakkusega, mistõttu on muude haiguste tõttu ravil viibivate patsientide kaitsmine eriti oluline,“ kommenteeris otsust Viljandi haigla nakkustõrje arst dr Ruth Männik. „Eriliselt ettevaatlikud  peaksid olema  krooniliste südame- ja kopsuhaigustega ning immuunsust pärssivaid ravimeid saavad inimesed,“ lisas ta.  
Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda. 

Mõistvale suhtumisele lootes
SA Viljandi Haigla 
***
DETSEMBER 2015


Pöördumine rehablilitatsiooniteenuse järjekorras olijate poole! Anname teada, et 18-aastased ja vanemad inimesed, kellel ei ole 01.01.2016 seisuga kehtivat rehabilitatsiooniplaani, aga kes on teenuseosutaja juures järjekorras, peavad rehabilitatsiooniteenusele saamiseks läbima hindamise Sotsiaalkindlustusametis. 
Alates 4. jaanuarist võtavad Sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldajad kõikide nende inimestega ise ühendust, et kokku leppida hindamise aeg Sotsiaalkindlustusametis. Riigikogu võttis 9. detsembril 2015 vastu uue sotsiaalhoolekande seaduse, mis jõustub 1. jaanuaril 2016.  Seaduse kohaselt hakkab Sotsiaalkindlustusamet hindama 16-aastaste ja vanemate isikute sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse vajadust. 
Seaduse § 160 lõikega 11 kehtestatakse rakendussäte, mille kohaselt vähemalt 18-aastaselt isikult, kes on esitanud rehabilitatsiooniteenuse saamise taotluse enne 2016. aasta 1. jaanuari või kellele rehabilitatsiooniteenuse osutamise otsus oli tehtud hiljemalt 2015. aasta 31. detsembril ja kellel ei ole kehtivat rehabilitatsiooniplaani, võtab Sotsiaalkindlustusamet sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse eest tasu maksmise kohustuse üle juhul, kui isikul tuvastatakse seaduse § 62 kohaselt sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse vajadus.
Täiendav info Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt www.sotsiaalkindlustusamet.ee

***
18. detsembril kell 10.45 esineb ümara hoone söögisaalis ansambel SOLIID Ene Soolo juhendamisel. Esitamisele tulevad nii ilmalikud kui ka vaimulikud jõululaulud. Olete kõik oodatud! 
***

2. detsembril kell 10.00 esitab Viljandi Pensionäride Ühenduse teatristuudio ümarmaja söögisaalis etenduse  "MATS VON KARTOHVEL", lustmäng ühes vaatuses.      Näitemängu autor on Dajan Ahmet ning lavastaja Viljandi Pensionäride Ühenduse juhatuse liige Jaan Vuntus, kes ise astub ka üles peaosalisena aednikupoisi rollis.
Lustimängu tegevus leiab aset 18. sajandil. Lugu räägib aednikupoisi armumisest mõisavalitseja tütresse. „Aga kõik lõpeb õnnelikult,” lubab lavastaja.
NOVEMBER 2015

17. novembril – omistati Viljandi haigla Õendus-hoolduskeskusele EQUASS Assurance'i sertifikaat.

Lähemalt loe SIIT

*** 
13. novembril – toimub ümarhoones PANNKOOGIPÄEV!

***
6. novembril kell 10.00 – vestleme ümaras hoones hingedeajast. Külla tuleb Viljandi muuseumi giid ja arhiivikogu kuraator Heli Grosberg. Muusikaline tervitus tuleb Tarvo Raidmalt.
OKTOOBER 2015

16. oktoobril
 – toimub ümarhoones PANNKOOGIPÄEV!

***
13. oktoober – ümarhoones toimub tulekahjuõppus.

***
12. oktoober – hooldusteenusele hetkel vabu kohti ei ole.

***
8. oktoober – toimub eakate ILUPÄEV.

***
2. oktoober – eakate päeva tähistamine. Külla tulevad Karlssoni lasteaia lapsed.

SEPTEMBER 2015

30. september – Rehabilitatsiooniteenuse toetus:
Seadusandlusest tulenevalt on võimalus saada täiskasvanud füüsilise erivajadusega kliendil rehabilitatsiooniplaani alusel aastas 5 tundi individuaalselt füsioterapeudi teenust ja 5 tundi füsioterapeudi grupiteenust.
Kui oled vanuses 18–65 eluaastat ja määratud puue (olenemata raskusastmest), on võimalik saada rehabilitatsioonitoetuse raames lisaks füsioterapeudi teenust 54,32 euro ulatuses, millest sotsiaalkindlustusamet tasub 51,14 eurot ja kliendi enda osalus on 5% (3,18 eurot).
Lisateenuse saamiseks lepi meiega enne läbi telefoni aeg kokku  ja tule teenusele! Ära jäta lisateenuse võimalust kasutamata! ***
14. september – taotleme EQUASS Assurance kvaliteedimärgi pikendamist.