DETSEMBER 2017

Reedel, 1. detsembril toimus Jämejala kultuurimajas jõululaat, kus valiti kaunim jõulupuu. 

Osakonnad meisterdasid meeskondadena omanäolisi jõulupuid ning kõigil laadakülalistel oli võimalik jõulupuid hinnata. Võitjaks valiti kantselei meeskonna jõulupuu dr Kuusk, kes rõõmustab patsiente ja töötajaid peahoone aulas. Teisele kohale valiti sundravi osakonna plastpudelitest jõulupuu ning kolmandale kohale toitlustusteenistuse munarestidest meistriteos. 

VAATA GALERIID


MÄRTS 2017

3. märtsist on Viljandi haiglas taas lubatud patsientide/klientide külastamine. 

Palume kinni pidada külastusaegadest: tööpäeviti kell 13-19, nädalavahetustel ja riiklikel pühadel kell 11-19 ning mitte külastada patsiente/kliente tõbisena.


JAANUAR 2017

Palume alates 6. jaanuarist mitte külastada Viljandi haiglas ravil ja hooldusel viibivaid patsiente

Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palub SA Viljandi Haigla ravil ja hooldusel viibivaid patsiente alates 6. jaanuarist mitte külastada. 

Piirang on vajalik kaitsmaks haiglas ravil ja hooldusel viibivaid patsiente viirusnakkuste eest.  

Külastuse piiramise põhjuseks on viimasel ajal sagenenud A-gripi esinemine haiglasse vastuvõetud patsientidel. Samuti esineb noroviirust (viiruslik soolenakkus), mille eest sulgesime sisekliiniku uksed 12. detsembril, ning ülemiste hingamisteede viirusnakkuste levik on järjest suurenenud.  

Selle aasta esimestel päevadel on Viljandi haiglas A-gripp diagnoositud juba kolmel hospitaliseeritul. Gripiviiruste puhul on suur tüsistuste oht: kopsu jm põletikena ning haigus võib tüsistuda ka lisanduva bakternakkusega, mistõttu on muude haiguste tõttu ravil viibivate patsientide kaitsmine eriti oluline.

Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt või vanemõelt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda.   

Terviseamet soovitab viirusnakkuste levimise perioodil nakatumisest hoidumiseks:

• vältida rahvarohkeid kohti või kogunemisi,
• pesta tihti käsi,
• haigega lähikontaktis olles katta nina ja suu marlimaskiga.    

Viirusnakkuste põdejatel:
• koju jääda ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab ka organismi;
• köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätiga katta,
• vältida silmade puudutamist,
• pesta tihti käsi.
www.terviseamet.ee
***

DETSEMBER 2016

20. detsembril kell 13.30 toovad jõululist meeleolu väikesed päkapikud ehk Valli laululapsed, juhendaja Valli Pang. Kontsert toimub ümarmaja esimese korruse saalis.
***

NOVEMBER 2016

Reedel 18. novembril kell 10.30 leiab õendus-hoolduskeskuse ümarmaja esimesel korrusel aset kontsert, millel esinevad Karlssoni lasteaia lapsed ja saksofonisolist Maria.


***

Olete oodatud rändnäituse "Lähme külla" avamisele selle teises peatuspaigas Viljandi haigla õendus-hoolduskeskuse ümarhoones11.novembril kell 13.

Näitus Viljandis avatakse mardipäeva traditsioonidega, soovituslikult võivad kõik külalised avamisele tulla martideks maskeerituna. Laulurõõmu toob avamispeole MTÜ Looja.

Septembris Keilast alguse saanud rändnäituselt võetakse kaasa Tallinna Diakooniahaigla hoolealuste maalid ja Keila hooldekodu elanike käsitööd. Rändnäitus "Lähme külla!" teeb ringkäiku asutustesse, kes igapäevaselt hoolitsevad dementsussündroomiga inimeste eest. Kui dementsusega inimesel on jõukohast tegevust, ei tunne ta end üksikuna, mahajäetuna, vaid vajalikuna ja tal on hea olla. Rändnäitusega võetakse kaasa dementsusega inimeste tööd ja tegemised. 
Igal asutusel on võimalus ühineda ja kaasa tulla.

Näitus jääb Viljandi haigla õendus-hoolduskeskusesse aasta lõpuni.
          
***
MAI 2016

Tänasest, 4. maist lõpetati Viljandi haiglas viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu kehtestatud ja pikendatud külastuskeelu periood.

Palume lähedasi külastades kinni pidada külastusaegadest, mis on tööpäeviti kell 13-19, nädalavahetusel ja pühadeajal kell 11-19, teistel aegadel kokkuleppel.

Palume külastades arvestada ka teiste klientide heaoluga, st et külastajaid ei oleks korraga liiga palju ning külastusaeg ei veniks liialt pikaks.

APRILL 2016


Aktiivse viirusteperioodi kestmise ning elanikkonna haigestumise kõrge protsendi tõttu jääb külastuskeeld jätkuvalt kehtima. Keelu põhjendatust vaadatakse üle iganädalaselt. 

MÄRTS 2016

11. märtsist hakkab Viljandi haiglas taas kehtima ravil viibivate patsientide külastamise keeld. 
Kuigi vahepealne olukord näitas leevendumise märke ning külastamise piiramine näis seetõttu ehk liialt karmina, siis sel nädalal on mitmel haiglasse pöördunud patsiendil diagnoositud A-gripp ning ka teiste viirustega ravile pöördunute hulk on taas suurenenud.    Piirang on vajalik kaitsmaks haiglas ravil viibivaid patsiente viirusnakkuste eest. 
Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda. 
Mõistvale suhtumisele lootes SA Viljandi Haigla 

***

Alates neljapäevast, 3. märtsist jääb Viljandi haiglas viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu kehtestatud külastuskeeld kehtima vaid sünnitusabi ja günekoloogia osakonnas.  

JAANUAR 2016


Viirusnakkuste ulatusliku leviku tõttu palub SA Viljandi Haigla ravil viibivaid patsiente alates 27. jaanuarist mitte külastada. Piirang on vajalik kaitsmaks haiglas ravil viibivaid patsiente.   

Külastuse piiramise põhjuseks on viimasel ajal sagenenud gripi ja teiste viirusnakkuste esinemine elanikkonna hulgas ja haiglasse vastuvõetud patsientidel.  Praeguseks on B-gripp diagnoositud neljal haiglaravil olnud patsiendil ja A-grippi haigestumine on sagenenud nii kõigis maakondades kui lähi-naaberriigis Lätis.    

„Gripiviiruste puhul on suur tüsistuste oht kopsu- jm põletikena ning haigus võib tüsistuda ka lisanduva bakternakkusega, mistõttu on muude haiguste tõttu ravil viibivate patsientide kaitsmine eriti oluline,“ kommenteeris otsust Viljandi haigla nakkustõrje arst dr Ruth Männik. „Eriliselt ettevaatlikud  peaksid olema  krooniliste südame- ja kopsuhaigustega ning immuunsust pärssivaid ravimeid saavad inimesed,“ lisas ta.  

Informatsiooni patsiendi seisundi kohta on võimalik küsida raviarstilt. Vajadusel saab jätta paki (patsiendi ja osakonna nimega) peahoone infolauda või Jämejala korpuses osakonda. 
Mõistvale suhtumisele lootes SA Viljandi Haigla 

***
DETSEMBER 2015Pöördumine rehablilitatsiooniteenuse järjekorras olijate poole!
Anname teada, et 18-aastased ja vanemad inimesed, kellel ei ole 01.01.2016 seisuga kehtivat rehabilitatsiooniplaani, aga kes on teenuseosutaja juures järjekorras, peavad rehabilitatsiooniteenusele saamiseks läbima hindamise Sotsiaalkindlustusametis.

Alates 4. jaanuarist võtavad Sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldajad kõikide nende inimestega ise ühendust, et kokku leppida hindamise aeg Sotsiaalkindlustusametis.
Riigikogu võttis 9. detsembril 2015 vastu uue sotsiaalhoolekande seaduse, mis jõustub 1. jaanuaril 2016.
Seaduse kohaselt hakkab Sotsiaalkindlustusamet hindama 16-aastaste ja vanemate isikute sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse vajadust.
Seaduse § 160 lõikega 11 kehtestatakse rakendussäte, mille kohaselt vähemalt 18-aastaselt isikult, kes on esitanud rehabilitatsiooniteenuse saamise taotluse enne 2016. aasta 1. jaanuari või kellele rehabilitatsiooniteenuse osutamise otsus oli tehtud hiljemalt 2015. aasta 31. detsembril ja kellel ei ole kehtivat rehabilitatsiooniplaani, võtab Sotsiaalkindlustusamet sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse eest tasu maksmise kohustuse üle juhul, kui isikul tuvastatakse seaduse § 62 kohaselt sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse vajadus.
Täiendav info Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt www.sotsiaalkindlustusamet.ee
***
18. detsembril kell 10.45 esineb ümara hoone söögisaalis ansambel SOLIID Ene Soolo juhendamisel. Esitamisele tulevad nii ilmalikud kui ka vaimulikud jõululaulud. Olete kõik oodatud! 
***

2. detsembril kell 10.00 esitab Viljandi Pensionäride Ühenduse teatristuudio ümarmaja söögisaalis etenduse  "MATS VON KARTOHVEL", lustmäng ühes vaatuses
    
Näitemängu autor on Dajan Ahmet, lavastaja Viljandi Pensionäride Ühenduse juhatuse liige Jaan Vuntus, kes ise astub ka üles peaosalisena aednikupoisi rollis.

Lustimängu tegevus leiab aset 18. sajandil, lugu räägib aednikupoisi armumisest mõisavalitseja tütresse. „Aga kõik lõpeb õnnelikult,” lubab lavastaja.

NOVEMBER 2015

17. novembril omistati Viljandi haigla õendus-hoolduskeskusele EQUASS Assurance'i sertifikaat
Lähemalt loe SIIT

*** 
13. novembril toimub ümarhoones PANNKOOGIPÄEV  
***
6. novembril kell 10.00 vestleme ümaras hoones hingedeajastKülla tuleb Viljandi muuseumi giid ja arhiivikogu kuraator Heli Grosberg Muusikaline tervitus Tarvo Raidmalt 

OKTOOBER 2015

16. oktoobril
 toimub ümarhoones PANNKOOGIPÄEV
***
13. oktoober- ümarhoones toimub tulekahjuõppus
***
12. oktoober - hooldusteenusele hetkel vabu kohti ei ole
***
8. oktoober - toimub eakate ILUPÄEV
***
2. oktoober - eakate päeva tähistamine. Külla tulevad Karlssoni lasteaia lapsed

SEPTEMBER 2015

30. september - Rehabilitatsiooniteenuse toetus:
Seadusandlusest tulenevalt on võimalus saada täiskasvanud füüsilise erivajadusega kliendil rehabilitatsiooniplaani alusel aastas 5 tundi individuaalselt füsioterapeudi teenust ja 5 tundi füsioterapeudi grupiteenust.

Kui oled vanuses 18-65 eluaastat ja määratud puue (olenemata raskusastmest), on võimalik saada rehabilitatsioonitoetuse raames lisaks füsioterapeudi teenust 54,32 euro ulatuses, millest sotsiaalkindlustusamet tasub 51,14 eurot ja kliendi enda osalus on 5% (3,18 eurot).

Lisateenuse saamiseks lepi meiega enne läbi telefoni aeg kokku  ja tule teenusele! Ära jäta lisateenuse võimalust kasutamata!
***
14. september - taotleme EQUASS Assurance kvaliteedimärgi pikendamist